آیتم های استاتیک
شركت ذخيره‌سازي گاز طبيعي
پیام تبریک مهندس عراقی بمناسبت سالروز بازگشت غرور آفرینانه آزادگان سرافراز 
مهندس عراقی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران طی پیامی سالروز بازگشت غرور آفرینانه آزادگان سرافراز را به تمامی همکاران این شرکت تبریک گفت.
1394/5/27 سه شنبه
....
اختصاص 5 مخزن زیرزمینی جدید برای ذخیره سازی گاز 
معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران از اختصاص 5 مخزن زیرزمینی جدید برای ذخیره سازی گازخبر داد.
1394/4/31 چهارشنبه
....
حضور فعال ایران در بیست و ششمین کنفرانس جهانی گاز 

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برای سخنرانی در کنفرانس جهانی گاز راهی فرانسه می شود.


معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برای سخنرانی در کنفرانس جهانی گاز راهی فرانسه می شود.

به گزارش خبرنگار شانا، کنفرانس جهانی گاز (WGC)‌ بزرگترین و مشهورترین گردهمایی فعالان صنعت گاز جهان است که حدود چهار هزار نفر از بیش از ١٠٠ کشور دنیا را گرد هم می آورد.

بر پایه این گزارش، این کنفراس هر سه سال یکبار از سوی اتحادیه بین ‌المللی گاز (IGU) برگزار می‌ شود.

حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در دومین روز برگزاری این کنفرانس (سه‌ شنبه ١٢ خردادماه) که امسال در پاریس برگزار می شود درباره کاهش سوزاندن گازهای همراه (Gas flaring and venting reduction) سخنرانی می کند.

به گزارش شانا، اتحادیه بین ‌المللی گاز در سال ١٩٣١ به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی پایه‌ گذاری شد.

بر همین اساس، ماموریت IGU حمایت از صنعت گاز به عنوان یک بخش جدایی ناپذیر سیستم پایدار انرژی جهان، همچنین تقویت زمینه ‌های پیشرفت سیاسی، فنی و اقتصادی این صنعت اعلام شده است.

بیش از ١٤٠ انجمن و شرکت فعال در صنعت گاز که ٩٥ درصد از بازار جهانی گاز را در اختیار دارند، در این نهاد عضو هستند. انجمنها و شرکتهای عضو IGU در بخشهای مختلف زنجیره ارزش گاز، از اکتشاف و تولید گرفته تا انتقال از طریق خطوط لوله و به شکل گاز مایع (ال.ان.جی)، همچنین توزیع و مصرف گاز در این کنفرانس حضور دارند.

1394/3/12 سه شنبه
....
تاکيد بر نقش موثر محيط زيست به عنوان يکي از عوامل اصلي توسعه پايدار در حيات انساني 

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، طی پیامی فرا رسیدن 15 خرداد مصادف با روز جهانی محیط زیست را تبریک گفت و افزود: این شرکت همگام با آحاد مردم روز جهانی محیط زیست را پاس داشته و با رساندن انرژی پاک به اقصی نقاط این مرز و بوم و رعایت موازین محیط زیست نسبت به صیانت از چنین گوهر بی همتایی کوشش می نماید.
 


معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، طی پیامی فرا رسیدن 15 خرداد مصادف با روز جهانی محیط زیست را تبریک گفت و افزود: این شرکت همگام با آحاد مردم روز جهانی محیط زیست را پاس داشته و با رساندن انرژی پاک به اقصی نقاط این مرز و بوم و رعایت موازین محیط زیست نسبت به صیانت از چنین گوهر بی همتایی کوشش می نماید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمیدرضا عراقی در این پیام تاکید نمود: محیط زیست به عنوان یکی از عوامل اصلی توسعه پایدار در حیات انسانی نقش موثر و محوری ایفا می کند.
وی یادآور شد: با ترغیب اعتدال در مصرف و ترویج فرهنگ تعامل با طبیعت در آحاد جامعه و بکارگیری فناوری های نوین سازگار با محیط زیست و اعمال مدیریت متکی بر خرد جمعی و مبتنی بر اهداف برنامه ریزی شده می توان بر مشکلات زیست محیطی مبتلا به فائق آمد.
متن پیام به شرح ذیل است:

 

1394/3/11 دوشنبه
....
مديرعامل شرکت ملي گاز ايران خبر داد: افزايش 15 درصدي قيمت گاز در بخش خانگي و عمومي 

قیمت گاز طبیعی در بخشهای خانگی، تجاری و دولتی ١٥ درصد افزایش می یابد.


قیمت گاز طبیعی در بخشهای خانگی، تجاری و دولتی ١٥ درصد افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، دیروز (سه شنبه ـ پنجم خردادماه) در نشستی با خبرنگاران درباره تعرفه جدید قیمت گاز گفت: در مورد قیمت گاز صنایع، پتروشیمی، نیروگاهها، کشاورزی و... هیچگونه افزایش قیمتی نسبت به سال گذشته اعمال نشده است.

حمیدرضا عراقی با اشاره به تامین ٧٠ درصدی سبد انرژی از سوی گاز افزود: سی ان جی و نانواییهای سنتی در بخش تجاری نیز شامل این افزایش قیمت نشده است.

وی یادآور شد: قیمت گاز در سایر موارد از جمله واحدهای آموزشی و ورزشی نیز ١٥ درصد افزایش یافته و از ٨٠ تومان به ٩٢ تومان رسیده است.

به گفته وی، افزایش قیمت گاز از فردا ( چهارشنبه ـ  ششم خردادماه ) در مصرف (قبض گاز) بخشهای یادشده اعمال می شود.

معاون وزیر نفت با بیان این که در قبض گاز مناطق سردسیر علاوه بر ١٢ پلکان تعریف شده، پنج اقلیم نیز در نظر گرفته شده و مبنای محاسبه این مناطق با مناطق گرمسیر متفاوت است، تاکید کرد: دولت صرفا بحث هدفمندی یارانه ها را مد نظر دارد و در افزایش قیمت تغییر زیادی انجام نداده است.

عراقی تصریح کرد: به طور کلی قیمت گاز از تاریخ ١٦ فروردین ماه تا ١٥ آبان ماه هر سال یک قیمت دارد و از ١٦ آبان ماه تا ١٥ فروردین ماه نیز یک قیمت و میانگین قیمتها بر مبنای پله هایی که وجود دارد ١٥ درصد اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با اشاره به این که ایران بزرگترین مخزن گاز دنیا را در اختیار دارد، گفت: مقدار مصرف سالانه گاز در کشور ١٨٠ میلیارد مترمکعب است.

کاهش عوارض گاز در سال ٩٤

وی با بیان این که عوارض گاز در سال گذشته ١٣ تومان بود، تاکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، عوارض گاز در سال جدید بر مبنای ١٠ درصد قیمت گاز محاسبه می شود.

رئیس سازمان بهره‌وری انرژی ایران نیز پیشتر به خبرنگار شانا گفته بود: قیمت گاز مصرفی ایرانیان ١٢,٥ برابر و نرخ برق هفت برابر از قیمتهای جهانی پایین‌تر است.

به گفته حسین سجادی، ٣٦ و ٤٦ درصد انرژی در کشور به ترتیب در حوزه های ساختمان و تولید برق در نیروگاهها مصرف می‌شود که این مهم یکی از دلایل بهره‌وری اندک و پایین در حوزه انرژی، بویژه گاز و برق بوده است.

1394/3/6 چهارشنبه
....


Powered By Sigma ITID.