آیتم های استاتیک
شركت ذخيره‌سازي گاز طبيعي
حضور فعال ایران در بیست و ششمین کنفرانس جهانی گاز 

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برای سخنرانی در کنفرانس جهانی گاز راهی فرانسه می شود.


معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران برای سخنرانی در کنفرانس جهانی گاز راهی فرانسه می شود.

به گزارش خبرنگار شانا، کنفرانس جهانی گاز (WGC)‌ بزرگترین و مشهورترین گردهمایی فعالان صنعت گاز جهان است که حدود چهار هزار نفر از بیش از ١٠٠ کشور دنیا را گرد هم می آورد.

بر پایه این گزارش، این کنفراس هر سه سال یکبار از سوی اتحادیه بین ‌المللی گاز (IGU) برگزار می‌ شود.

حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران در دومین روز برگزاری این کنفرانس (سه‌ شنبه ١٢ خردادماه) که امسال در پاریس برگزار می شود درباره کاهش سوزاندن گازهای همراه (Gas flaring and venting reduction) سخنرانی می کند.

به گزارش شانا، اتحادیه بین ‌المللی گاز در سال ١٩٣١ به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی پایه‌ گذاری شد.

بر همین اساس، ماموریت IGU حمایت از صنعت گاز به عنوان یک بخش جدایی ناپذیر سیستم پایدار انرژی جهان، همچنین تقویت زمینه ‌های پیشرفت سیاسی، فنی و اقتصادی این صنعت اعلام شده است.

بیش از ١٤٠ انجمن و شرکت فعال در صنعت گاز که ٩٥ درصد از بازار جهانی گاز را در اختیار دارند، در این نهاد عضو هستند. انجمنها و شرکتهای عضو IGU در بخشهای مختلف زنجیره ارزش گاز، از اکتشاف و تولید گرفته تا انتقال از طریق خطوط لوله و به شکل گاز مایع (ال.ان.جی)، همچنین توزیع و مصرف گاز در این کنفرانس حضور دارند.

1394/3/12 سه شنبه
....
تاکيد بر نقش موثر محيط زيست به عنوان يکي از عوامل اصلي توسعه پايدار در حيات انساني 

معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، طی پیامی فرا رسیدن 15 خرداد مصادف با روز جهانی محیط زیست را تبریک گفت و افزود: این شرکت همگام با آحاد مردم روز جهانی محیط زیست را پاس داشته و با رساندن انرژی پاک به اقصی نقاط این مرز و بوم و رعایت موازین محیط زیست نسبت به صیانت از چنین گوهر بی همتایی کوشش می نماید.
 


معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، طی پیامی فرا رسیدن 15 خرداد مصادف با روز جهانی محیط زیست را تبریک گفت و افزود: این شرکت همگام با آحاد مردم روز جهانی محیط زیست را پاس داشته و با رساندن انرژی پاک به اقصی نقاط این مرز و بوم و رعایت موازین محیط زیست نسبت به صیانت از چنین گوهر بی همتایی کوشش می نماید.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، حمیدرضا عراقی در این پیام تاکید نمود: محیط زیست به عنوان یکی از عوامل اصلی توسعه پایدار در حیات انسانی نقش موثر و محوری ایفا می کند.
وی یادآور شد: با ترغیب اعتدال در مصرف و ترویج فرهنگ تعامل با طبیعت در آحاد جامعه و بکارگیری فناوری های نوین سازگار با محیط زیست و اعمال مدیریت متکی بر خرد جمعی و مبتنی بر اهداف برنامه ریزی شده می توان بر مشکلات زیست محیطی مبتلا به فائق آمد.
متن پیام به شرح ذیل است:

 

1394/3/11 دوشنبه
....
مديرعامل شرکت ملي گاز ايران خبر داد: افزايش 15 درصدي قيمت گاز در بخش خانگي و عمومي 

قیمت گاز طبیعی در بخشهای خانگی، تجاری و دولتی ١٥ درصد افزایش می یابد.


قیمت گاز طبیعی در بخشهای خانگی، تجاری و دولتی ١٥ درصد افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، دیروز (سه شنبه ـ پنجم خردادماه) در نشستی با خبرنگاران درباره تعرفه جدید قیمت گاز گفت: در مورد قیمت گاز صنایع، پتروشیمی، نیروگاهها، کشاورزی و... هیچگونه افزایش قیمتی نسبت به سال گذشته اعمال نشده است.

حمیدرضا عراقی با اشاره به تامین ٧٠ درصدی سبد انرژی از سوی گاز افزود: سی ان جی و نانواییهای سنتی در بخش تجاری نیز شامل این افزایش قیمت نشده است.

وی یادآور شد: قیمت گاز در سایر موارد از جمله واحدهای آموزشی و ورزشی نیز ١٥ درصد افزایش یافته و از ٨٠ تومان به ٩٢ تومان رسیده است.

به گفته وی، افزایش قیمت گاز از فردا ( چهارشنبه ـ  ششم خردادماه ) در مصرف (قبض گاز) بخشهای یادشده اعمال می شود.

معاون وزیر نفت با بیان این که در قبض گاز مناطق سردسیر علاوه بر ١٢ پلکان تعریف شده، پنج اقلیم نیز در نظر گرفته شده و مبنای محاسبه این مناطق با مناطق گرمسیر متفاوت است، تاکید کرد: دولت صرفا بحث هدفمندی یارانه ها را مد نظر دارد و در افزایش قیمت تغییر زیادی انجام نداده است.

عراقی تصریح کرد: به طور کلی قیمت گاز از تاریخ ١٦ فروردین ماه تا ١٥ آبان ماه هر سال یک قیمت دارد و از ١٦ آبان ماه تا ١٥ فروردین ماه نیز یک قیمت و میانگین قیمتها بر مبنای پله هایی که وجود دارد ١٥ درصد اضافه شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران، با اشاره به این که ایران بزرگترین مخزن گاز دنیا را در اختیار دارد، گفت: مقدار مصرف سالانه گاز در کشور ١٨٠ میلیارد مترمکعب است.

کاهش عوارض گاز در سال ٩٤

وی با بیان این که عوارض گاز در سال گذشته ١٣ تومان بود، تاکید کرد: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، عوارض گاز در سال جدید بر مبنای ١٠ درصد قیمت گاز محاسبه می شود.

رئیس سازمان بهره‌وری انرژی ایران نیز پیشتر به خبرنگار شانا گفته بود: قیمت گاز مصرفی ایرانیان ١٢,٥ برابر و نرخ برق هفت برابر از قیمتهای جهانی پایین‌تر است.

به گفته حسین سجادی، ٣٦ و ٤٦ درصد انرژی در کشور به ترتیب در حوزه های ساختمان و تولید برق در نیروگاهها مصرف می‌شود که این مهم یکی از دلایل بهره‌وری اندک و پایین در حوزه انرژی، بویژه گاز و برق بوده است.

1394/3/6 چهارشنبه
....
مديرکل روابط عمومي وزارت نفت مطرح کرد: ضرورت بازنگري در شرح وظايف و استاندارد تجهيزات در روابط عمومي ها 

روابط عمومی ها به بازنگری در شرح وظایف و همچنین تعریف یک استاندارد برای تجهیزات آن نیاز دارند.


روابط عمومی ها به بازنگری در شرح وظایف و همچنین تعریف یک استاندارد برای تجهیزات آن نیاز دارند.

به گزارش شانا، مدیرکل روابط عمومی وزارت نفت (پنجشنبه، ٢٤ اردیبهشت) در نشست مدیران روابط عمومی صنعت نفت استان هرمزگان در پالایشگاه بندرعباس، گفت: حجم کار در روابط عمومی های صنعت نفت بالاست؛ بنابراین باید به منظور نظم دهی به ساختار آن، در شرح وظایف بازنگری انجام و وظایف اصلی و لازم مشخص شود.

اکبر نعمت الهی،با بیان این که در بخش تجهیزات روابط عمومی باید یک استاندارد خاص تعریف شود، تصریح کردروابط عمومی یک کار تخصصی است که برای موفقیت در آن تنها باید از افراد دارای دانش لازم و شناخت کافی بهره مند شد.

وی با تاکید بر این که یکی از وظایف روابط عمومی ها ایجاد زمینه سازی برای ارتباط صحیح افراد با یکدیگر است، افزود: روابط عمومی در اصل یک ساختار نیست و یکی از معانی آن، ارتباط صحیح با دیگران است که وظیفه ما نیز ایجاد آن در ذهن افراد است.

در این نشست روسای روابط عمومی های منطقه هرمزگان نیز گزارشی از اقدامات و اهداف برنامه ریزی شده و مشکلات پیرامون اجرای برنامه ها و سیاستهای ابلاغی روابط عمومی وزارت نفت ارائه کردند.

بر اساس این گزارش، نعمت الهی با حضور در شرکت پالایش نفت بندرعباس از تاسیسات پالایشگاهی این شرکت نیز بازدید و هدف از این بازدید را آشنایی با اقدامات و طرحهای در دست اجرا، آشنایی با ظرفیتها و آگاهی از مشکلات پیرامون روابط عمومی های منطقه عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش نفت بندرعباس، بازنگری در ساختارها، شرح وظایف، حرکت به سمت تخصصی شدن و بررسی نقش تاثیرگذار روابط عمومی در تصمیم گیریهای سازمانی از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.

1394/2/27 يكشنبه
....
مدير عامل شرکت ملي گاز ايران: قيمت گاز در سال 94 افزايش نيافته است 

قیمت گاز در سال ٩٤ به هیچ عنوان افزایش نیافته و هیئت وزیران نیز تاکنون مصوبه ای در این باره به شرکت ملی گاز ایران ابلاغ نکرده است.


قیمت گاز در سال ٩٤ به هیچ عنوان افزایش نیافته و هیئت وزیران نیز تاکنون مصوبه ای در این باره به شرکت ملی گاز ایران ابلاغ نکرده است.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران صبح دیروز (دوشنبه، هفتم اردیبهشت ماه) در سومین همایش تولید پایدار گاز در محل پژوهشگاه صنعت نفت گفت: پارسال بر اساس مصوبه هیئت وزیران ٢٠ درصد به پلکانهای مصرف اضافه شد و این مبلغ در سال ٩٤، به هیچ وجه افزایش نیافته است.

حمیدرضا عراقی در جمع خبرنگاران درباره عوارض و مالیات بر ارزش افزوده، اظهار کرد: پارسال بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی در ازای هر مترمکعب ١٣ تومان به مبلغ گازبها اضافه و این مقدار امسال نیز افزایش یافته است.

وی، یادآور شد: مالیات نیز بر اساس قانون از ٨ به ٩ درصد افزایش یافته است.

امکان صادرات گاز به اروپا وجود دارد

عراقی درباره مذاکره هیئت سوئیسی در اتاق بازرگانی در زمینه واردات گاز از ایران گفت: به طور کلی اروپا علاقه مند است منابع مختلفی برای تامین انرژی در سالهای آینده داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از این منابع، شرکت ملی گاز ایران است که می تواند در آینده از تامین کنندگان گاز اروپا باشد، البته این موضوع تا پیش از برداشته شدن تحریمها قابل بحث نیست.

مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران گفت: پس از تحریمها، قراردادها باید امضا و خطوط انتقال مشترک اجرا شود.

به گفته عراقی، موضوعی که هم اکنون عملیاتی است، صادرات گاز به کشورهای همسایه مثل عراق و کشورهایی است که به ایران نزدیک هستند.

وی تاکید کرد: اروپاییها علاقه خود را برای واردات گاز از ایران نشان داده اند، اما تاکنون بحثی در خصوص مذاکرات با ما نداشته اند.

معاون وزیر نفت در باره حجم صادرات گاز به اروپا، تصریح کرد: حجم صادرات گاز به اروپا بستگی به کشف ذخایر جدید، استفاده از مخازن مشترک پارس جنوبی و امکان صرفه جویی گاز بیشتر در کشور دارد؛ این موارد توان تولید و صادرات گاز کشور را افزایش می دهد.

عراقی همچنین درباره ابلاغیه وزیر نفت در زمینه اجرای «طرح سلام»، گفت: برای اجرای این طرح بر اساس دستورالعمل هایی که در بخش اچ اس ایی و ایمنی تدوین می‌شود عمل خواهیم کرد.

1394/2/8 سه شنبه
....


Powered By Sigma ITID.